Satış ve Pazarlama Faaliyetlerinize Yön Verin
Telefon: +90 216 575 47 78
Crm Programı Pazarlama Yönetimi

Aday (Potansiyel) Müşterilerinizi Kaydedin

Pazarlama ile birlikte Aday Müşteri kavramı önem kazanmaktadır. Birçok firma hali hazırda çalışmış olduğu müşterilerini Cari olarak kontrol edebilmekte ve kayıt altına alabilmekte. Ancak size henüz ilk kez çalışma isteğinde bulunmuş potansiyelleri Aday Müşteri olarak girebilirsiniz. Aday Müşteri ekranında müşterinin iletişim bilgileri, yetkili bilgileri, sektör bilgileri vb bilgileri kayıt altına alabilirsiniz. Böylece kontak kurduğunuz müşterilerin detayları veritabanında saklanmış olacaktır. İlk kontak kurduğunda müşteri sizinle çalışmayabilir. Ancak daha sonra kurulacak kontaklarda müşteri bilgisi elinizin altında olacaktır.

Müşterileriniz ile Yapılan Görüşmeleri Kaydedin

İster Aday olsun ister cari. Yapılan tüm pazarlama faaliyetleri kayıt altında. Yapılan telefon görüşmeleri, gelen giden yazışmalar, gelen giden Email'ler, yapılan ziyaretler vb. yapılan tüm görüşmeler Aktivite olarak şirket datasında tutulacaktır. Firmaların en büyük sorunlarından bir tanesi aday yada cari müşterilerle yapılan görüşmelerin kim tarafından ve ne şekilde yapıldığının bilinmemesidir. Pazarlama yönetimi ile bu sorunların önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca girilen kayıtlar doğrultusunda personelin performans sorgulamasıda gerçekleştirilmiş olacaktır.

Kampanyalar Oluşturun ve Kampanya Takibi Yapın

Şirket bazında yapılan duyuru veya yeni ürün tanımı gibi faaliyetleri Kampanyalar Oluşturarak müşterilerinize duyurun. Örnek olarak bayram tebriği göndermek istiyorsunuz. Hem cari müşterilerinize hemde cari müşterlerin bağlı olduğu yetkili kişilere mail, sms, etiket bastırarak kargo gönderebilirsiniz. Dilerseniz müşterileri dilediğiniz kadar alt kategori açarak gruplandırdıktan sonra istediğiniz gruba kampanya yapabilirsiniz. Örnek olarak yalnızca İstanbul'da bulunan müşterilere yada yurt genelindeki bayilere gibi seçenekler oluşturarak kampanya oluşturabilirsiniz.

Pazarlama Performansınızı Değerlendirin

Pazarlama faaliyetleri kayıt altına alındıktan sonra sıra pazarlama için performans değerlendirmesine geldi. İşte pazarlama departmanı için alacağınız raporlardan bazıları. Birey bazında performans raporu. X kişisi kaç görüşme yapmış. Bunlardan kaçı ziyaret. X müşterisi ile kaç görüşme yapılmış. En son kim görüşmüş. X konusu hakkında kaç görüşme yapılmış. En çok hangi konu ile alakalı müşteri ile görüşülmüş. Müşteriler en son ne zaman ziyaret edilmişler. Ay bazında görüşme raporları vb. daha birçok rapor hem hazır olarak hemde sizin tasarlayabileceğiniz şekilde karşınızda olacak.