Satışları artırın

Bir CRM, kaliteli müşteri adaylarını belirlemenize, beslemenize ve takip etmenize yardımcı olabilir. Bu, muhtemelen müşteri olmayacak bir potansiyel müşteri için zaman ve kaynak harcamadığınız anlamına gelir. Azaltılmış satış döngüsüyle birleştiğinde, daha fazla müşteri adayını daha verimli bir şekilde yönlendirebilir ve onları çok daha kısa sürede mutlu müşterilere dönüştürebilirsiniz.

Verimli iş süreci

İşletmeniz için verimli süreçler tanımlayarak ve oluşturarak ekibinizin üretken kalmasına yardımcı olun. Bir CRM, süreçler yürütülürken standartların takip edilmesini sağlamanıza yardımcı olabilir. Satış ekibinizin zamanını anlaşmaları kapatmak için harcadığından ve rutin faaliyetleri otomatikleştirerek sıradan görevlerle boşa harcanmadığından emin olun.

Taktik karar verme

Kuruluşunuz genelinden alınan doğru veriler, karar alıcılarınızın bilgilendirilmesine yardımcı olur, böylece daha iyi kararlarla piyasa trendlerine tepki verebilirler. Ayrıntılı raporlar, ekiplerinizin nasıl performans gösterdiğini ve iyileştirilmesi gereken yerleri gösterecektir.

Veri güvenliği ve uyumluluk

Müşteri verilerinizin, satıcınızın veri merkezlerinde, birinci sınıf fiziksel ve dijital güvenlik mekanizmalarıyla korunduğundan emin olabilirsiniz. Avrupa Birliği’nde ikamet ediyorsanız veya Avrupalı ​​müşterilerle iş yapıyorsanız, GDPR uyumluluğu özellikleri sunan bir CRM, en büyük varlıklarınızdan biri olacaktır.

Mobil erişilebilirlik

Mobil uygulamalı bir CRM, ekibinizin nerede olursa olsun önemli CRM verilerine erişmesini sağlar. Sahadaki bir satış temsilcisi, yakındaki müşteriler hakkında bilgi alabilir, bir toplantı için uğrayabilir ve mobil uygulaması aracılığıyla CRM’de oturum açarak diğer herkesi herhangi bir yeni bilgi hakkında kolayca güncelleyebilir.

Müşteri memnuniyeti

Bir CRM, ekibinizi bir müşterinin tüm geçmiş verileriyle ve başkalarının karşılaştığı benzer sorunlarla ilgili bilgilerle donatır. Merkezi bir bilgi deposu, ekibinizin müşteri sorgularını hızlı bir şekilde çözmesine yardımcı olarak memnun ayrılmalarını sağlar.