CRM’i kimler kullanabilir?

B2B veya B2C alanında bir başlangıç, küçük işletme veya kuruluş olun, bir CRM düzen ve netlik getirir, müşterilerle etkileşimlerin iyileştirilmesine yardımcı olur, satış performansını optimize eder ve iş süreçlerini kolaylaştırır. İşte farklı işletme fonksiyonlarının bir CRM kullanmaktan nasıl yararlanabileceği.

Şirket büyüklüğüne göre

Startup’lar

Karmaşıklık için sıfır tolerans, dik bir öğrenme eğrisi için zaman yok – yeni başlayanların iş yazılımlarından çok net beklentileri vardır. Yeni başlayanlar için CRM’ler bunu anlıyor. Kullanımı kolay, sezgiseldirler ve işletmenin hızla ölçeklenmesine yardımcı olacak özelliklerle tasarlanmıştır.

Küçük işletmeler

Bugün küçük bir işletmesiniz, ancak sonsuza kadar küçük kalmayacaksınız. Bir CRM platformunda bir işletme gibi harcama yapmayı göze alamazsınız; Aynı zamanda bedeniniz, CRM’in avantajlarından yararlanmanıza engel olmamalıdır. Uygun fiyatlarla kapsamlı özellikler sunan küçük bir işletme CRM’si ile sürdürülebilir büyüme için kendinizi hazırlayabilirsiniz .

işletmeler

İş hayatında her zaman anlaşmaları kapatmak istersiniz; Kurumsal bir iş olduğunuzda büyük kapatmak istersiniz. Bu, daha fazla satış ekibi, daha geniş bir yayın ağı ve daha fazla fırsat anlamına gelir. Satış sürecine düzen, netlik ve amaç duygusu getirmek isteyen herhangi bir kuruluş için bir CRM yazılımı vazgeçilmezdir.

ekipleriniz içinde

Satış temsilcileri

Bir müşteri adayının sıcak/sıcak/soğuk olup olmadığını anlamak, bir müşteriyle önceki konuşmaları gözden geçirmek, otomatik takip e-postaları oluşturmak, bu ayın satış hattını değerlendirmek , aramaları günlüğe kaydetmek, e-posta göndermek, onları takip etmek CRM platformunun birçok kullanımından bazılarıdır. satış temsilcileri için. 

Pazarlama ekipleri

Pazarlama ekipleri, web sitesi ziyaretçileriyle bağlantı kurmak ve onları potansiyel müşterilere dönüştürmek, web sitesi aracılığıyla bir ziyaretçinin etkinliğini izlemek, davranışlarına göre listelere ayırmak ve şu adrese teslim edilmek üzere kişiselleştirilmiş besleyici e-postalar oluşturmak, planlamak ve göndermek için sohbet robotları ve web formları oluşturabilir. doğru zaman. 

Ayrıca, izleyicilerin bütünsel olarak anlaşılması için e-posta ve kampanya performansları hakkında raporlar alırlar.

Satış ve Pazarlama Yöneticileri 

Satış raporları  ve pazarlama raporları , ekiplerin ve işin performansını anlamak için büyük rol oynar. CRM yazılımı, yöneticilerin şablon raporları almasına ve özel kullanım durumları için özel raporlar oluşturmasına yardımcı olabilir. 

Satış ve pazarlama etkinliklerini (yapılan aramalar, e-posta performansları gibi) izlemek veya ekibi değerlendirmekle ilgili olsun, CRM’ler verilerin derinliklerine inebilir.